Aktualności

Tragiczny wypadek w Kosinach Kapicznych. Zginął kierowca seicento

Data publikacji 19.08.2020

Trwają czynności mławskiej policji w sprawie tragicznego wypadku, w którym zginął 37-letni kierowca fiata seicento. Jechał z matką i bratem. Wyprzedzając, zderzył się z samochodem marki BMW X6, w którym podróżowała rodzina z dwójką dzieci.

Do tego tragicznego zdarzenia doszło wczoraj, o godz. 18.25, na drodze krajowej nr 7- odcinek  krajowej siódemki w pobliżu Kosin Kapicznych. Jak wynika ze wstępnych ustaleń na miejscu wypadku, kierujący fiatem seicento, 37- letni mieszkaniec pow. mławskiego, tuż przed wzniesieniem drogi wyprzedzał renault megane. Będąc na lewym pasie, zderzył się z jadącym w kierunku Warszawy bmw x6. Kierująca bmw, 42-letnia mieszkanka pow. biłgorajskiego, by uniknąć zderzenia próbowała zjechać na pobocze. Po zderzeniu z fiatem, bmw zjechało do rowu i przewróciło się na bok. Kierująca oraz jadący z nią mąż i dwoje dzieci w wieku 9 i 11 lat, opuścili samochód o własnych  siłach. Nie potrzebowali pomocy medycznej. Kierująca bmw była trzeźwa.

Po zderzeniu, seicento zostało częściowo rozerwane. Kierowca fiata zginął na miejscu wypadku. Jadąca z nim 63-letnia pasażerka, doznała ciężkich obrażeń ciała i śmigłowcem pogotowia ratunkowego  została przetransportowana do szpitala w Płocku. Drugi pasażer, 34-letni mężczyzna trafił do szpitala w Mławie. Jak ustalono, kierowca fiata nie posiadał uprawnień do kierowania. Wyprzedzał w miejscu objętym zakazem. Mławska policja i prokuratura ustalają szczegółowo przebieg i przyczyny tego tragicznego zdarzenia.

Policja ostrzega – To drugi, w ciągu wakacji, wypadek ze skutkiem śmiertelnym na terenie pow. mławskiego MAPA. W obu pojazdach podróżowały rodziny. W samochodzie marki Fiat Seicento, jechało dwóch braci i ich matka, w bmw rodzice z dwójką dzieci.  Każdy wypadek drogowy, to ogromny stres a skutki tych zdarzeń uczestnicy odczuwają latami, nawet jeśli nie odnieśli widocznych obrażeń. Ten wypadek zakończył się tragedią dla rodziny podróżującej fiatem.

Pamiętajmy, że nie jesteśmy na drodze sami. Każda nasza decyzja za kierownicą ma znaczenie dla bezpieczeństwa. Brak uwagi, wyobraźni, rozsądku, brawura, nadmierna prędkość, alkohol,  agresja na drodze – to czynniki, które mogą prowadzić do tragedii. Każdy wypadek to oddzielna historia ludzkiego cierpienia. Pamiętajmy o tym  - ZAWSZE.

 

asp.szt. Anna Pawłowska

  • miejsce wypadku, droga, samochody służb, parawan
  • miejsce wypadku, samochody służb, rozbite auta
  • policja zabezpiecza miejsce wypadku
Powrót na górę strony