Aktualności

Wakacyjny weekend – kolejni nietrzeźwi za kierownicą

Data publikacji 10.08.2020

Pomimo zapowiadanych, wzmożonych kontroli na drogach, wciąż nie brakuje kierowców pod wpływem alkoholu. Coraz częściej policja otrzymuje także zgłoszenia, dotyczące nietrzeźwych kierujących od przypadkowych świadków. W miniony, wakacyjny weekend mławscy policjanci zatrzymali czterech pijanych kierowców. Pamiętajmy! Pijani kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego - dla nas i naszych bliskich.

Pomimo policyjnych apeli i informacji o konsekwencjach związanych za jazdę po alkoholu, ciągle nie brakuje tych, do których żadne ostrzeżenia nie docierają. Dzieje się tak, pomimo świadomości zagrożeń, jakie powodują pijani za kierownicą oraz konsekwencji prawnych. Każda osoba, która piła wcześniej alkohol i decyduje się wsiąść za kierownicę, to ogromne zagrożenie bezpieczeństwa na drodze dla siebie, a także pozostałych uczestników ruchu drogowego.

W piątek, ok. godz. 20.30, w związku ze zgłoszeniem anonimowym, interweniujący patrol zatrzymał  na drodze relacji Bońkowo Podleśne - Wróblewo, 32-letniego mieszkańca gm. Radzanów. Kierował on ciągnikiem rolniczym będąc w stanie nietrzeźwości.  W organizmie miał ponad 1,70 promile alkoholu. Ponadto posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

W niedzielę, o godz. 11.50 w miejscowości Konopki, policjanci ruchu drogowego zatrzymali 22-letniego mieszkańca gm. Stupsk, który kierował samochodem marki Opel Vectra będąc w stanie nietrzeźwości.  W organizmie miał ponad 0,90 promile alkoholu. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

W niedzielę, ok. godz. 20.30, interweniujący patrol zatrzymał  w miejscowości Pepłowo, 60-letniego mieszkańca gm. Wieczfnia Kościelna, który kierował samochodem marki Daewoo Matiz będąc w stanie nietrzeźwości.  W organizmie miał ponad 1,20 promile alkoholu. Ponadto posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Także w niedzielę wieczorem, na drodze relacji Wieczfnia Kościelna – Kuklin, w związku z ujęciem obywatelskim, zatrzymano 60-letniego mieszkańca gm. Wieczfnia Kościelna. Kierował samochodem marki Daewoo Lanos będąc w stanie nietrzeźwości.  W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Zgodnie z art. 178a. § 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Pamiętajmy! Pijani kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego - dla nas i naszych bliskich. Dlatego też, zawsze reagujmy na tego typu przypadki.

asp. Aneta Prusik

Powrót na górę strony