Aktualności

Spotkania z policjantami sposobem na bezpieczne wakacje

Data publikacji 06.07.2017

Makowscy policjanci w ramach działań prewencyjnych pn. „Bezpieczne wakacje” odwiedzali z prelekcjami uczniów szkół na terenie powiatu makowskiego. Tematem przewodnim w rozmowach z młodzieżą było szeroko pojęte bezpieczeństwo podczas wakacji. Prelekcje dla uczniów przygotowali policjanci z drogówki i prewencji .

W trakcie spotkań z młodzieżą i dziećmi policjanci mówili o bezpieczeństwie podczas wakacji. Szczególną uwagę zwracali na korzystanie z kąpielisk strzeżonych z udziałem ratowników oraz na wszelkiego rodzaju zagrożenia wynikające z kąpania się na tzw. „dzikich kąpieliskach" m.in. gliniankach, żwirowiskach, stawach, czy przy tamach. Mundurowi informowali również uczniów o poważnych konsekwencjach skakania do wody "na główkę”, szczególnie przez osoby niedoświadczone i w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Omawiali także zasady bezpiecznego zachowania się w górach, na drodze oraz na wszelkiego rodzaju imprezach plenerowych, klubach i dyskotekach.

Jednym z tematów rozmów z młodzieżą były również konsekwencje prawne i zdrowotne wynikające z zażywania, posiadania lub dystrybucji narkotyków oraz dopalaczy. Dla uczniów czwartych klas podstawówek policjanci przeprowadzali egzaminy na kartę rowerową.

W spotkaniach z policjantami, które cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży i grona pedagogicznego  wzięło udział kilkuset uczniów.

Powrót na górę strony