Aktualności

O bezpieczeństwie z rodzicami

Data publikacji 04.07.2017

Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim przeprowadziła spotkanie profilaktyczne z rodzicami rodzin zastępczych. Głównym celem spotkania było uświadomienie rodzicom jaką odpowiedzialność karną ponoszą ich dzieci, a także przypomnienie najważniejszych zasad bezpieczeństwa.

W piątek st.sierż. Katarzyna Ruszczyńska  spotkała się z rodzicami rodzin zastępczych z terenu powiatu makowskiego i przasnyskiego. Podczas spotkania policjantka wyjaśniała m.in. jaką odpowiedzialność karną ponoszą osoby nieletnie. Przypomniała rodzicom, że osoby nieletnie również mogą trafić przed oblicze sądu i zachęcała rodziców aby rozmawiali ze swoimi dziećmi na temat zagrożeń. Na spotkaniu została zaprezentowana walizka narkotykowa. Uczestnicy otrzymali cenne rady i wskazówki dotyczące niebezpiecznych sytuacji w czasie wakacji. Policjantka rozmawiała o zagrożeniach, które mogą pojawić się podczas złej organizacji zabaw oraz wskazała na sposoby ich unikania. Zostało przypomniane, że kąpiele w miejscach niedozwolonych, bez opieki dorosłych oraz skoki do wody, to najczęstsze przyczyny utonięć lub ciężkich uszkodzeń ciała .

Spotkanie to miało przypomnieć, że w trosce o dobro dziecka ważna jest dobra współpraca pomiędzy rodzicami, nauczycielami, a także policją. Rodzice zostali też poinformowani, kiedy ich dziecko zacznie odpowiadać za swoje czyny jako osoba dorosła.

Powrót na górę strony