Aktualności

Policjantka i PaTport na biwaku z rodzinami zastępczymi

Data publikacji 04.07.2017

Zasady bezpiecznego poruszania się na drodze i właściwego przechodzenia przez jezdnię, ograniczonego zaufania w stosunku do obcych, jak bezpiecznie i prawidłowo jeździć rowerem, jak zachować bezpieczeństwo w domu podczas nieobecności rodziców, jak rozważnie korzystać z kąpielisk w okresie zbliżających się wakacji to główne tematy poruszone podczas spotkania biwakowego w ramach akcji „kręci mnie bezpieczeństwo”

W dniu 30.06.2017r policjantka KPP Maków Mazowiecki  przeprowadziła prelekcje na temat bezpieczeństwa podczas wakacji z uczestnikami biwaku, który odbył się przy Sali bankietowej „Zacisze” w Zaciszach Starych. W trakcie tych odwiedzin wypoczywające dzieci miały okazje poznania zasad bezpieczeństwa w trakcie letniego wypoczynku. Przypomniano im również podstawowe zasady bezpieczeństwa takie jak zachowanie w kontaktach z osobą nieznajomą, a także omówiono sposoby bezpiecznego spędzania czasu wolnego w tym zagrożeń występujących podczas kąpieli nad wodą. Również nie zabrakło rozmów na temat uzależnień i o zagrożeniach w cyberprzestrzeni.

Na biwaku aktywnie uczestniczyła również młodzież PaTportu z Zespołu Szkół w Płoniawach. Jak zawsze na tego typu spotkaniach wszyscy zatańczyli belgijkę. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Mamy nadzieję, że spotkanie na długo pozostanie w pamięci uczestników biwaku, a zdobyta wiedza i wrażenia będą niezapomniane.  

Powrót na górę strony