Aktualności

Znalezione pociski z okresu II wojny światowej

Data publikacji 24.03.2023

Chociaż od zakończenia działań II wojny światowej minęło wiele lat, to nadal spotykamy się w życiu codziennym z jej pozostałościami. Podczas prac porządkowych, prac w polu, albo na spacerze w lesie można natknął się na pocisk z czasów II Wojny Światowej. Kolejne odkrycie na terenie naszego powiatu. Co zrobić w przypadku ich znalezienia?

Co należy zrobić w przypadku kiedy znajdziemy przedmiot przypominający taki pocisk?

Makowscy policjanci zwracają uwagę, aby samodzielnie nie próbować przenosić tego typu znalezisk, nie dotykać i jak najszybciej powiadomić policję, a miejsce oznaczyć do czasu przyjazdu patrolu.

Trzeba pamiętać, że materiał wybuchowy stosowany w technice wojskowej, w praktyce jest całkowicie odporny na działanie wszelkiego rodzaju warunków atmosferycznych i niezależnie od daty produkcji zachowuje swe właściwości wybuchowe.

Kolejne niewybuchy z okresu II wojny światowej zostały znalezione na terenie miejscowości Gąsewo Poduchowne. Tym razem odkryto arsenał 14 pocisków artyleryjskich podczas usuwania krzewów.  

Dzisiaj policjanci z Posterunku Policji w Krasnosielcu przekazali zabezpieczone pociski saperom z 2 Mazowieckiego Pułku Saperów z Nowego Dworu Mazowieckiego.

 

podkom. Monika Winnik

Powrót na górę strony