Aktualności

Trwają poszukiwania 59 – letniego mężczyzny

Makowscy policjanci prowadzą poszukiwania 59 – letniego mężczyzny, który wypadł z łódki na rzece Narew. Wczoraj poszukiwania mężczyzny trwały do późnych godzin nocnych. Dzisiaj do akcji poszukiwawczej zaangażowano kilkunastu policjantów i strażaków ze specjalistycznym sprzętem.

Do zdarzenia doszło wczoraj (20.03.2023r.) późnym popołudniem. Jak ustalili policjanci dwóch mężczyzn przepływało rzekę Narew w miejscowości Nowe Drozdowo. W trakcie przeprawy jeden z mężczyzn trzymający wiosło, 59 – letni mieszaniec gminy Rzewnie, wypadł z łódki  i wpadł do rzeki. Towarzyszący mu 19 – letni kuzyn nie zdołał pomóc 59 – latkowi i popłynął on z nurtem rzeki.

19 – latek był w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Wczoraj kilkunastu policjantów  przeczesywało brzeg rzeki. Do akcji włączyli się również strażacy ze specjalistycznym sprzętem. Około godziny 21 .30 podjęto decyzję o wstrzymaniu poszukiwań z uwagi na późną porę i utrudnioną widoczność.

Akcja poszukiwawcza została wznowiona dzisiaj rano. Uczestniczy w niej kilkunastu policjantów, 4 zastępy straży pożarnej i 3 łodzie ze sprzętem specjalistycznym.

 

podkom. Monika Winnik

Powrót na górę strony