Aktualności

Kolejny niewybuch znaleziony podczas remontu drogi wojewódzkiej 626

Data publikacji 14.03.2023

Wczoraj kolejne zgłoszenie o odnalezieniu niewybuchu na remontowanym odcinku drogi 626 otrzymała makowska policja. Okazało się, że jest to bomba lotnicza z okresu II wojny światowej. Dzisiaj pocisk został zabrany przez saperów. Konieczna była ewakuacja okolicznych mieszkańców.

Wczoraj makowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o znalezieniu pocisku z okresu II wojny światowej podczas prac związanych z modernizacją drogi wojewódzkiej 626 w miejscowości Zalesie. Na miejscu policjanci potwierdzili, że jest to bomba lotnicza z okresu II wojny światowej.

Odnaleziony niewybuch był taki sam, który w miniony weekend odnaleziono podczas remontu drogi w Zamościu. Do czasu przyjazdu saperów z 2 Mazowieckiego Pułku Saperów z Nowego Dworu
Mazowieckiego miejsce został zabezpieczone przez policjantów z Posterunku Policji w Krasnosielcu.

Z uwagi na możliwą, dużą siłę rażenia, policjanci dzisiaj przeprowadzili ewakuację okolicznych mieszkańców. Teren został zabezpieczony przed dostępem do niego osób postronnych do czasu zakończenia czynności przez patrol saperski. Ewakuowano 14 osób w promieniu 1500 metrów.

 

autor: podkom. Monika Winnik

Powrót na górę strony