Aktualności

Trzy miesiące aresztu dla sprawcy rozboju

Data publikacji 14.03.2023

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim zatrzymali 33-letniego mężczyznę podejrzanego o rozbój. Sprawca zaatakował kobietę i mężczyznę. Kobiecie zabrał pieniądze, a mężczyznę uderzył, zabrał rower po czym uciekł. Decyzją sądu wobec 33-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełniony czyn mężczyźnie grozi kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Do rozboju doszło 8 marca wieczorem w Dzierżanowie (gm. Szelków). Idących drogą,  32-letnią kobietę i  27- letniego mężczyznę napadł 33-letni mężczyzna. Napastnik z kieszeni kobiety wyjął pieniądze, a mężczyznę uderzył, przewrócił i zabrał mu rower po czym uciekł.

O całym zajściu powiadomiono makowską policję. Policjanci prewencji i „kryminalni” makowskiej policji w ciągu kilku godzin od zdarzenia zatrzymali sprawcę rozboju, którym okazał się 33-latek z tej samej gminy. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy.

Mężczyzna usłyszał zarzut rozboju. Decyzją sądu 33-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za popełniony czyn mężczyźnie grozi kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Autor: podkom. Monika Winnik

Powrót na górę strony