Aktualności

Bezpieczeństwo tematem spotkania policjantów z seniorami w Krasnosielcu

Data publikacji 13.10.2022

Poczucie bezpieczeństwa to jeden z głównych czynników wpływających na jakość życia mieszkańców. Dlatego policjanci z makowskiej komendy bardzo chętnie uczestniczą w spotkaniach, na których przypominają mieszkańcom o zwykłych środkach bezpieczeństwa. Tym razem dzielnicowy asp. Łukasz Łazarz i st. asp. Monika Winnik mieli okazję spotkać się z seniorami w Krasnosielcu.

Policjantka przekazała seniorom niezbędna wiedzę, mającą na celu zwiększenie bezpieczeństwa osób starszych oraz uświadomienie, jak nie stać się ofiarą przestępstw metodą „na wnuczka, policjanta CBŚ”, „na lekarza” i „na żołnierza”. Zwróciła uwagę na to, że podawanie się za krewnych, funkcjonariuszy Policji czy pracowników różnych instytucji oraz firm usługowych to najczęściej stosowana metoda przez oszustów, których ofiarami padają z reguły osoby starsze lub samotnie mieszkające. Dzielnicowi przedstawił metody oszustw finansowych takich jak oszustwo na inwestowanie w kryptowaluty czy akcje, oszustwo na Blik oraz bezpieczeństwie podczas zakupów w sieci.

Funkcjonariusze zwrócili również uwagę na bezpieczeństwo seniorów w ruchu drogowym, a szczególnie promowali akcję „Świeć Przykładem”, której celem jest przypominanie i uświadamianie pieszym, w tym seniorom o potrzebie korzystania z elementów odblaskowych oraz bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Policjanci przypomnieli, że zgodnie z przepisami Prawa o ruchu drogowym piesi, którzy poruszają się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

 

st. asp. Monika Winnik

Powrót na górę strony