Aktualności

„Bezpieczna droga do szkoły” – spotkania z najmłodszymi

Data publikacji 22.09.2022

Aby najmłodsi wiedzieli, jakich zasad należy przestrzegać, by bezpiecznie dotrzeć na zajęcia, makowscy policjanci od 1 września prowadzą akcję profilaktyczno-edukacyjną „Bezpieczna droga do szkoły”. Spotkanie z przedszkolakami w Makowie Mazowieckim.

W czwartek z przedszkolakami z Przedszkola nr 4 w Makowie Mazowieckim spotkali się dzielnicowy mł. asp. Piotr Mamiński oraz asp. Katarzyna Ruszczyńska. Mundurowi w ramach działań profilaktycznych „Bezpieczna droga do szkoły” przypomnieli najmłodszym zasady, jakich należy  przestrzegać zasad, aby bezpiecznie przemierzać drogę z domu do szkoły i z powrotem. Dzieci dowiedziały się, jakie znaki drogowe oznaczają przejście dla pieszych oraz jak zachowywać się podczas przechodzenia przez jezdnię.

Najmłodsi po lekcji teoretycznej przeszli do praktyki. Na przygotowanym przyjściu dla pieszych policjanci pokazali dzieciom, jak prawidłowo i bezpiecznie przejść  po tzw. „pasach”.

Ze względu na zmieniającą się już pogodę i wcześniej zapadający zmrok dzielnicowy tłumaczył jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

 

 

st. asp. Monika Winnik

Powrót na górę strony