Aktualności

Spotkania w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”

Data publikacji 22.09.2022

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Różanie przeprowadzili kolejne spotkania w ramach „Bezpiecznej drogi do szkoły”. Tym razem z uczniami Szkoły Podstawowej w Rzewniu i przedszkolakami Różanie.

Dzielnicowi st asp. Tomasz Strzałkowski oraz sierż. Izabela Wierzbicka rozmawiali z uczniami o zasadach, jakich należy  przestrzegać, aby bezpiecznie przemierzać drogę z domu do szkoły i z powrotem. Mówili jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, a także jak zachować się podczas jazdy autobusem czy podróżując samochodem. Przypomnieli o obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa i obowiązku jazdy samochodem w foteliku przez dzieci mające mniej niż 150 cm wzrostu.

Dzielnicowi zaprosili również przedszkolaków z Różana na spacer do Posterunku Policji. Była to doskonała okazja do przećwiczenia w praktyce prawidłowego zachowania na drodze, a w szczególności prawidłowego przejścia przez ulicę. Na posterunku dzieciaki dowiedziały się o pracy policjantów i zobaczyły sprzęt policyjny. Na zakończenie otrzymały od policjantów odblaski i słodkości, a przedszkolaki przekazały policjantom własnoręcznie przygotowane prace plastyczne dotyczące bezpiecznej drogi do szkoły.

 

 

st. asp. Monika Winnik

Powrót na górę strony