Aktualności

Cyberprzemoc – spotkanie i rozmowy z rodzicami

Data publikacji 15.01.2018

Policjantka ds. profilaktyki w piątek (12.01) uczestniczyła w zebraniu rodziców uczniów Gimnazjum w Karniewie. Celem spotkania było uświadomienie opiekunom, czym jest cyberprzemoc. Zebrani mieli możliwość poznać formy i przejawy tego negatywnego zjawiska, które może dotknąć każdego użytkownika Internetu i urządzeń mobilnych, w tym także dzieci.

Współczesny świat charakteryzuje rozwój mediów elektronicznych oraz wzrost ich popularności wśród dzieci i młodzieży.  Dzieci podejmują działania uznawane za cyberprzemoc, nie mając świadomości ich konsekwencji.   Niestety część z nich może doprowadzić nawet do tragedii. 

Policjantka tłumaczyła rodzicom jak się chronić przed tą formą cyberprzemocy i jak na nią reagować. Przedstawiła zebranym prezentację multimedialną, za pomocą której omówiła zagadnienia dotyczące najczęściej popełnianych przestępstw internetowych z udziałem nieletnich. Zwróciła uwagę opiekunów na gry komputerowe, które w wielu przypadkach mogą stanowić źródło przemocy wśród nieletnich.

Podczas spotkania omówiono także zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Funkcjonariuszka zwróciła uwagę na fakt, że anonimowość w sieci jest tylko pozorna. Przedstawiła konsekwencje prawne wynikające z popełniania czynów zabronionych za pomocą mediów elektronicznych.

Policjanci apelują do wszystkich rodziców o to, aby interesowali się tym, co robią ich pociechy przed komputerem. Monitorujmy czy dzieci nie mają dostępu do nieodpowiednich dla nich treści.

Powrót na górę strony