Aktualności

Podsumowanie działań „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”

Data publikacji 22.12.2017

Podczas trwania ogólnopolskiej kampanii ,,Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”, funkcjonariusze drogówki zwracali szczególną uwagę na stan i jakość oświetlenia w pojazdach. Elementy te bezpośrednio wpływają na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Wzmożone działania trwały od 28 listopada do 17 grudnia.

W działaniach brali udział policjanci drogówki i prewencji.  Funkcjonariusze dokonywali kontroli oświetlenia w  pojazdach. Skontrolowali 43 pojazdy, w których ujawnili usterki oświetlenia.  Zastosowali 30 środków prawnych. Dodatkowo funkcjonariusze zatrzymali 9 dowodów rejestracyjnych. Najczęstszą usterką były spalone żarówki oraz popękane klosze lamp.
Policjanci przypominają, że niekorzystne warunki atmosferyczne, opady, szybko zapadający zmierzch – to czynniki, które podwyższają ryzyko zaistnienia zdarzenia drogowego. W takich warunkach prawidłowe oświetlenie samochodu przekłada się na bezpieczeństwo nie tylko kierowcy auta i jego pasażerów, ale i wszystkich uczestników ruchu drogowego. Części zdarzeń, zwłaszcza tych z udziałem pieszych, można zapobiegać poprzez sprawne, prawidłowo wyregulowane światła, dzięki którym poprawia się widoczność na drodze, przy jednoczesnym niedoprowadzaniu do "oślepiania" innych. 

Na polskich drogach ginie zbyt dużo osób, dlatego Policja kładzie tak duży nacisk na bezpieczeństwo w ruchu drogowym!

Powrót na górę strony