Aktualności

Pijany kierowca potrącił kobietę na przejściu dla pieszych - niebawem odpowie za swoje bezmyślne zachowanie przed sądem

Data publikacji 22.12.2017

56-letni kierowca nissana na jednej z makowskich ulic uderzył w kobietę przechodzącą po przejściu dla pieszych. Mężczyzna jak się okazało był nietrzeźwy. Miał około promila alkoholu w organizmie. Bądźmy odpowiedzialni i nigdy nie wsiadajmy ,,po alkoholu” za kierownicę!!!

Do zdarzenia doszło wczoraj  (21.12) w godzinach wieczornych. Na głównym skrzyżowaniu w Makowie Mazowieckim   kierujący nissanem 56 letni mieszkaniec Makowa Maz.  nie ustąpił pierwszeństwa dla kobiety znajdującej się na przejściu dla pieszych w wyniku czego potrącił   51 letnią mieszkankę Makowa Mazowieckiego. Poszkodowana doznała złamania kości skokowej i została zabrana przez karetkę pogotowia do szpitala.

W trakcie sprawdzania stanu trzeźwości kierowcy okazało się, że jest on nietrzeźwy. Badanie wykazało, że   mężczyzna miał około 1 promila alkoholu w organizmie. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy a pojazd zabezpieczony na policyjnym parkingu.

Teraz mężczyzna odpowie przed sądem.

Za spowodowanie wypadku drogowego  grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności natomiast za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do lat 2 pozbawienia wolniości.

Powrót na górę strony