Aktualności

Spotkanie z rodzicami o narkotykach i dopalaczach

Data publikacji 12.12.2017

Gdzie szukać pomocy, po czym rozpoznać, że dziecko jest pod wpływem narkotyków oraz jak wyglądają dopalacze i przedmioty służące do ich zażywania? To tylko niektóre informacje, jakie podczas spotkania z rodzicami w Szkole Podstawowej w Węgrzynowie, przekazała policjantka ds. profilaktyki . Do szkolenia wykorzystano specjalną „walizkę narkotykową”.

W zeszłym tygodniu w Szkole Podstawowej w Węgrzynowie policjantka ds. profilaktyki z KPP w Makowie Mazowieckim spotkała się z rodzicami uczniów. Tematem spotkania były narkotyki i dopalacze. Policjantka podczas szkolenia wykorzystała tzw. „walizkę narkotykową”.

W walizce tej znajdują się substancję, które wyglądają niemal identycznie, jak różnego rodzaju środki odurzające. Są tam również lufki, fajki, wagi czy młynki do mielenia suszu. Dzięki tym przedmiotom rodzice dowiedzieli się jakie rzeczy znalezione przy dziecku mogą świadczyć o jego kontakcie z narkotykami. Pokazano dorosłym, że rzeczy służące do zażywania narkotyków często przypominają przedmioty codziennego użytku.

Ponadto w trakcie spotkania funkcjonariuszka przybliżyła zagrożenia związane z zażywaniem różnego rodzaju środków odurzających, a także wskazała jak postępować w przypadku ujawnienia przy pociechach substancji niedozwolonych oraz gdzie szukać w takiej sytuacji pomocy.

Powrót na górę strony