Aktualności

Sprawca włamania zatrzymany dzięki policyjnemu psu „Kapil”

Data publikacji 24.11.2017

Policyjny pies „Kapil”- to on doprowadził policjantów do sprawcy. 33 letni włamywacz był już wcześniej karany. Za włamanie grozi mu kara od roku do 10 lat.

22 listopada około 4:00 miała miejsce kradzież z włamaniem do sklepu ze sprzętem AGD. Sprawca dostał się do sklepu poprzez wybicie szyby, a następnie z półek stojących przy oknie zabrał ładowarki, przewody HDMI, karty pamięci, pawerbanki, elektryczne szczoteczki do zębów oraz płyty cd i dvd.

Po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce Dyżurny KPP Maków Mazowiecki skierował patrol oraz przewodnika st.sierż. Grzegorza Zajkowskiego policjanta ostrołęckiej policji z psem patrolowo- tropiącym. Pies podjął trop i doprowadził funkcjonariuszy do piwnicy jednego z bloków na terenie Makowa Mazowieckiego gdzie schował się włamywacz. Zatrzymany przez policjantów to 33-letni mieszkaniec Makowa Mazowieckiego. Mężczyzna trafił do aresztu policyjnego.

W toku wykonywania czynności  dochodzeniowo-śledczych i operacyjno rozpoznawczych ustalono że w/w czynu dokonało dwóch sprawców. Drugi ze sprawców to 23 letni mieszkaniec Makowa Mazowieckiego, który w dniu wczorajszym został zatrzymany przez policjantów pionu kryminalnego. Podczas zatrzymania sprawca posiadał skradziony towar, który został zabezpieczony. Sprawcom grozi   kara od 1 do 10 lat.

Powrót na górę strony