Aktualności

Spotkanie dzielnicowego z przedszkolakami w Komendzie Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim

Data publikacji 24.11.2017

W ramach projektu „Akademia dzielnicowego-razem dla lokalnego bezpieczeństwa” dzielnicowy sierż. szt. Marcin Smętek w dniu wczorajszym przeprowadził spotkanie edukacyjne dla najmłodszych z naszego powiatu.

W dniu wczorajszym policjantów z  Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim odwiedziły dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 1 . Podczas spotkania dzielnicowy sierż szt Marcin Smętek oraz st. sierż. Katarzyna Ruszczyńska policjantka ds. profilaktyki utrwalili dzieciom zasady ruchu drogowego oraz przypomnieli zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa dzieci w szkole i w domu. Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.   Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Policjantka poinformowała i zademonstrowała dzieciom  również, w  jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek .

Takie zajęcia na pewno na długo pozostaną w pamięci najmłodszych. Wszyscy na zakończenie otrzymali od dzielnicowego pamiątki w postaci elementów odblaskowych, które przydadzą się podczas niesprzyjającej aury czy też zapadającego zmierzchu.

Powrót na górę strony