Aktualności

NIEBIESCY NIEBIESKIM – POLICJANCI WSPIERAJĄ OSOBY ZE SPEKTRUM AUTYZMU

Policjanci z łosickiej komendy włączyli się w akcję „ Łosice na niebiesko”. W ten sposób pokazali swoją solidarność z osobami ze spektrum autyzmu. Dlatego na marszu zorganizowanym z okazji Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu nie zabrakło łosickich policjantów w niebieskich mundurach.

2 kwietnia na całym świecie obchodzono Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Kampania ta trwa przez cały kwiecień i ma na celu propagowanie wiedzy na temat autyzmu oraz jest wyrazem akceptacji i solidarności z osobami ze spektrum autyzmu i ich rodzinami.

Autyzm uznaje się za jedno z najczęstszych zaburzeń rozwojowych, a liczba osób z tą diagnozą rośnie. Według danych statystycznych częściej dotyka ono chłopców niż dziewczynki, dlatego kolor niebieski stał się symbolicznym kolorem autyzmu.

Na co dzień osoby ze spektrum autyzmu, często spotykają się z brakiem akceptacji, negatywnymi komentarzami, odrzuceniem. To ważne, żeby nie pozostawać obojętnym wobec tych osób i pokazywać, że jesteśmy otwarci na ich problemy. Nie pozwólmy na izolację, dyskryminację czy łamanie praw osób z autyzmem.

Dzisiaj punktualnie o 10:00 z placu szkolnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Łosicach wyruszył korowód pod hasłem „Łosice Na Niebiesko - Kwiecień miesiącem autyzmu”. Policjanci wspólnie z uczestnikami marszu przeszli ulicami miasta, aż do Parku im. Króla Aleksandra Jagiellończyka. Z uwagi na fakt, że uczestnikami przedsięwzięcia w większości były dzieci oraz młodzież szkolona czuwaliśmy nad bezpieczeństwem.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Łosicach niejednokrotnie uczestniczą w zajęciach profilaktycznych z dziećmi autystycznymi i wiedzą jak ważne jest zrozumienie oraz akceptacja różnorodności i odmienności rozwojowej takich osób.

Włączając się w tego typu inicjatywę, łosiccy policjanci chcieli podkreślić idee prowadzonej akcji.

 

 

 

mł.asp. Weronika Wujek

Powrót na górę strony