Aktualności

Łosiccy policjanci zatrzymali dwójch kolejnych nietrzeźwych kierujących

Od 0,66 do ponad 1,16 promili alkoholu w organizmie mieli kierujący pojazdami, których skontrolowali w ostatnich dwóch dniach łosiccy funkcjonariusze policji.

Łosiccy policjanci zatrzymali i wyeliminowali z ruchu drogowego 2 kierowców, którzy kierowali pojazdami w stanie nietrzeźwości.  W środę 31 stycznia o godz. 1.45 na ul. Kolejowej w Łosicach funkcjonariusze ogniwa patrolowo – interwencyjnego do kontroli drogowej zatrzymali 41-letniego mieszkańca Łosic, który siedział za kierownicą Volkswagena. Po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości okazało się, że kierowca jadąc samochodem miał 1,16promila alkoholu w organizmie.  

W czwartek 1 lutego po godz. 22 w Mierzwicach kontroli drogowej poddany został 61-letni kierowca Volkswagena. Policjanci rewiru dzielnicowych przeprowadzili badanie stanu trzeźwości, które wykazało, że mężczyzna podróżujący autem miał ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie. 

Dla obu kierowców sprawa zakończy się postawieniem zarzutów popełnienia przestępstwa kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za które grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 3, sąd może także orzec wobec nich zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata. Do tego dochodzi konieczność zapłaty pieniędzy na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tys. zł. Jazda po alkoholu niesie zatem za sobą poważne konsekwencje.

Mimo licznych apeli kierowanych do kierowców o zachowanie rozsądku i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu, nadal zdarzają się przypadki świadczące o nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg.

 

mł. asp. Weronika Wujek

Powrót na górę strony