Aktualności

Łosiccy policjanci "grali" z WOŚP

Policjanci z Łosic aktywnie włączyli się w granie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mundurowi byli obecni podczas miejscowego finału, który odbył się w Łosickim Domu Kultury, promując szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Ponadto jak co roku czuwali nad bezpieczeństwem kwestujących

Tegoroczny finał Orkiestry odbył się w niedzielę 28 stycznia. WOŚP zagrał po raz 32., a w tym roku charytatywnej akcji przyświeca hasło „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”

Łosiccy policjanci jak co roku czuwali nad bezpieczeństwem akcji. Ponadto aktywnie włączyli się w pomoc w zbiórce funduszy dla osób potrzebujących.  Podczas tegorocznego finału WOŚP obywającego się w Łosickim Domu Kultury policjanci przygotowali stoisko edukacyjno- profilaktyczne, gdzie między innymi prowadzili działania związane z profilaktyką w trakcie których nie zabrakło rozmów o bezpieczeństwie. Na policyjnym stoisku było można uzyskać wszelkie informacje na temat naboru do służby w policji. Każda zainteresowana osoba, która planuje swoją przyszłość w Naszych Szeregach uzyskała informację na temat przebiegu doboru i procesu rekrutacji do Policji. Oczywiście pamiętaliśmy także o najmłodszych i dla nich również przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji były krzyżówki, kolorowanki oraz rebusy wszystko w tematyce bezpieczeństwa. Nie zapomnieliśmy o seniorach z naszego terenu! Dla nich także przygotowaliśmy materiały profilaktyczne. Nie zabrakło też drobnych upominków, gadżetów i materiałów edukacyjnych. Wszyscy chętni mogli z bliska przyjrzeć się radiowozom oraz sprzętowi wykorzystywanemu w codziennej służbie przez łosickich policjantów.

Cieszymy się, że nasze działania spotkały się z pozytywnym odbiorem, szczególnie wśród różnych grup wiekowych. Mieszkańcy mieli okazję lepiej poznać naszą pracę, a dzieci mogły się bawić, ucząc się jednocześnie o istocie bezpieczeństwa.

 

 

mł. asp. Weronika Wujek

Powrót na górę strony