Aktualności

„Aktywna Tarcza” wspólne działania policji i Straży Ochrony Kolei

W dniach 23-24 stycznia policjanci wraz z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei prowadzili działania w ramach akcji „Aktywna Tarcza” których celem było nie tylko reagowanie na incydenty, lecz także działanie prewencyjne mające ograniczyć potencjalne zagrożenia.

Akcja „Aktywna Tarcza” realizowana jest w ramach międzynarodowej organizacji Unii Europejskiej – RAILPOL i ma za zadanie wzmacniać międzynarodową współpracę służb mundurowych w Europie. Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei prowadzili wspólne działania kontrolno-prewencyjne na obszarach kolejowych.

W ramach akcji „Aktywna Tarcza” przeprowadzonej w dniach 23-24 stycznia na terenie powiatu łosickiego, biorący w niej udział   policjanci wspólnie ze strażą ochrony kolei skoncentrowali się na zapewnieniu bezpieczeństwa w rejonach torowisk. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na osoby przemieszczające się w obszarze kolejowym. W trakcie tych działań, mundurowi ujawnili incydent, w którym osoba przemieszczała się przez tory w miejscu niedozwolonym. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

Wspólne działania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa, zapobieganie przestępczości oraz przestrzeganie przepisów porządkowych a także przeciwdziałanie niszczeniu mienia oraz kradzieży elementów infrastruktury kolejowej.

 

mł.asp. Weronika Wujek

Powrót na górę strony