Aktualności

KOLEJNY NIETRZEŹWY KIERUJĄCY ZATRZYMANY

Data publikacji 23.01.2024

Dzisiaj łosiccy policjanci patrolówki zatrzymała kolejną nietrzeźwą kierującą na terenie gminy Platerów. 30-letnia kierująca Fordem miała prawie pół promila alkoholu w organizmie. Policjanci ponownie apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o stosowanie się do hasła "JADĘ - NIE PIJĘ!".

We wtorek (23.01) tuż po godzinne 5 rano policjanci łosickiej patrolówki otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej w Górkach. Dzięki właściwej reakcji obywatela zatrzymali 30-letnią kobietę, która na terenie gminy Platerów kierowała Fordem znajdując się pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało prawie pół promila alkoholu w organizmie kobiety, której zatrzymano prawo jazdy.

Apelujemy do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadomiły Policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich, którzy nie reagują w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialne za zagrożenie, jakie stanowi pijany kierowca na drodze.

mł. asp. Weronika Wujek

Powrót na górę strony