Aktualności

"Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" oraz "Bezpieczne ferie" tematami przewodnimi spotkań z dziećmi i młodzieżą

W miniony piątek policja przeprowadziła spotkania profilaktyczne, skupiając się na tematach związanych z bezpieczeństwem w czasie ferii zimowych oraz podczas aktywności na stoku narciarskim. Funkcjonariusze zachęcali do przestrzegania zasad, które mają zapewnić bezpieczny i radosny czas spędzony na zimowej zabawie.

Podczas spotkań, które obyły się w Szkole Podstawowej w Huszlewie, Szkole Podstawowej w Kornicy oraz w Szkole Podstawowej nr 2 w Łosicach omówiono kilka kluczowych kwestii dotyczących bezpieczeństwa w trakcie ferii. Funkcjonariusze podkreślili konieczność przestrzegania podstawowych zasad, takich jak odpowiednie ubieranie się, zwłaszcza w warunkach niskich temperatur oraz stosowanie się do zaleceń dotyczących bezpiecznej zabawy na świeżym powietrzu.

 

Bezpieczeństwo na stoku narciarskim było jednym z głównych tematów poruszanych podczas spotkania. Policja przypomniała o konieczności korzystania z bezpiecznego sprzętu narciarskiego, regularnego sprawdzania jego stanu technicznego oraz dostosowania do indywidualnych umiejętności narciarza. Funkcjonariusze zwracali uwagę na konieczność przestrzegania znaków i oznaczeń na stoku, aby unikać sytuacji niebezpiecznych zarówno dla siebie, jak i innych narciarzy.

 

Ważnym elementem spotkania był również dodatkowo poruszono temat konsekwencji hejtu w sieci, zachęcając do szacunku, empatii i odpowiedzialnego korzystania z mediów społecznościowych. Wspólna dyskusja i wymiana doświadczeń pomogły młodzieży zrozumieć istotę tych zagadnień oraz świadomie podejmować decyzje w kwestiach związanych z bezpieczeństwem osobistym i zachowaniem w sieci.

 

Spotkanie zakończyło się możliwością zadawania pytań oraz uzyskania porad bezpieczeństwa od policjantów. Organizatorzy podkreślili, że celem tego rodzaju działań jest nie tylko kontrola, ale przede wszystkim edukacja w kwestiach związanych z bezpieczeństwem. Wspólna troska o bezpieczeństwo w czasie ferii zimowych oraz podczas aktywności na stoku to kluczowy element odpowiedzialnego spędzania wolnego czasu.

mł.asp. Weronika Wujek

Powrót na górę strony