Aktualności

Chory Szymek potrzebuje pomocy. Policjanci przekazali nakrętki

Szymon to niespełna czterolatek, który walczy z wieloma schorzeniami. To dla niego policjanci zbierali nakrętki. W pomoc zaangażowali się funkcjonariusze i pracownicy cywilni z Komendy Powiatowej Policji w Łosicach. Dzięki tej akcji, wczoraj na ręce rodziców chorego chłopca policjanci przekazali nakrętki. Wszyscy trzymamy kciuki za zdrowie Szymka!

Szymon urodził się w siódmym miesiącu ciąży z ogromnym guzem na szyi – potworniakiem. Niestety przez wcześniactwo jego płuca nie rozwinęły się i od urodzenia oddychał dzięki rurce tracheostomijnej i respiratorowi. W trzeciej dobie życia przeszedł skomplikowaną operację ratującą jego życie. Po operacji doznał rozległego krwawienia do ośrodkowego układu nerwowego, został również zerwany prawy nerw twarzowy. Pierwsze pięć miesięcy swojego życia spędził w szpitalu.

Znaczny stopień niepełnosprawności staje się źródłem wielu trudności i problemów, z jakimi muszą sobie poradzić przede wszystkim rodzice dziecka, rodzina często potrzebuje wsparcia również finansowego.  Dlatego też, policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Łosicach ruszyli z pomocą. Zaangażowali swoich bliskich oraz znajomych. Na korytarzach w komendzie znajdowały się pojemniki, do których każdy mógł wrzucić plastikowe nakrętki. A tych znowu nie zabrakło – łosiccy policjanci wspólnymi siłami zebrali partię nakrętek. Wczoraj 13 grudnia przekazaliśmy na ręce rodziców Szymona nakrętki, które trafią do recyclingu, a zebrane w ten sposób pieniądze pomogą sfinansować kosztowne leczenie i rehabilitację chłopca. Obecnie dzięki intensywnej pracy z fizjoterapeutami i ogromnemu zaangażowaniu i determinacji rodziców stan Szymka z każdym dniem się poprawia.

 

Jak jeszcze można pomóc Szymonowi?

Na rzecz Szymona można przekazać 1% podatku, wystarczy w formularzu PIT wpisać numer: KRS 0000037904. W rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” podać: 37778 Tołtyżewski Szymon.

Można również dokonać wpłaty na subkonto podopiecznego w Fundacji “Zdążyć z Pomocą”. Należy je kierować na konto, podając poniższe dane: Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą”, Alior Bank S.A., nr rachunku: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994; Tytułem: 37778 Tołtyżewski Szymon darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

 

 

Powrót na górę strony