Aktualności

Promocja zawodu policjanta podczas spotkań profilaktycznych z młodzieżą

We wrześniu łosiccy mundurowi brali udział w licznych spotkaniach z młodzieżą. Odbywały się one nie tylko w szkołach, ale również na piknikach czy obozach. Uczniowie klas mundurowych z II Liceum Ogólnokształcącego w Wisznicach, którzy uczestniczyli w zorganizowanym w Serpelicach obozie szkoły przetrwania mieli okazję porozmawiać z mł. asp. Katarzyną Wawrzyszczuk o zawodzie policjanta.

Uczestnicy spotkań mogli dowiedzieć się, że zawód policjanta daje nie tylko poczucie spełnienia, ale zapewnia wiele możliwości rozwoju zawodowego. Policjantka opowiadała o różnorodnych zagadnieniach z jakimi trzeba mierzyć się na co dzień. Praca w tej formacji to bardzo odpowiedzialne i wymagające zajęcie, ale jednocześnie bardzo satysfakcjonujące. Funkcjonariuszka opowiadała o służbie i o tym jaką rolę pełnią mundurowi dla społeczeństwa, dbając o bezpieczeństwo i porządek publiczny.

Celem spotkań z młodzieżą jest pokazanie, że praca ta daje możliwość rozwoju zawodowego poprzez szkolenia, awanse i różnego rodzaju specjalizacje. Służba może zapewnić także stabilne zatrudnienie oraz atrakcyjne wynagrodzenie, a także wiele korzyści dodatkowych. Należy pamiętać, że od policjantów wymaga się wysokiej dyscypliny, umiejętności radzenia ze stresem czy wrażliwości na potrzeby innych osób.

Powrót na górę strony