Aktualności

Policjanci zabezpieczali trasę IV Biegowej Pielgrzymki do Leśnej Podlaskiej

Łosiccy policjanci brali udział w zabezpieczeniu trasy IV Biegowej Pielgrzymki do Leśnej Podlaskiej. We wtorek 26 września nad bezpieczeństwem pielgrzymów oraz innych uczestników ruchu czuwali funkcjonariusze ruchu drogowego.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego łosickiej komendy zabezpieczali w miniony wtorek trasę IV Biegowej Pielgrzymki do Leśnej Podlaskiej. Biegacze oraz rowerzyści dotarli bezpiecznie do wyznaczonego celu. We wtorek 26 września pielgrzymi wyruszyli z łosickiej parafii pw. Św. Zygmunta Króla do Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej. Pątnicy, którzy pełnili funkcje kierujących ruchem, ubrani byli w kamizelki odblaskowe. Policjanci pomagali biegaczom i rowerzystom w bezpiecznym pokonaniu trasy, jak również zadbali o płynność ruchu na drogach lokalnych. Stróże prawa starali się, aby wszyscy czuli się bezpiecznie i żeby nie doszło do zdarzeń w ruchu drogowym.

W pielgrzymce wzięło udział około 40 pielgrzymów. Łosiccy funkcjonariusze z uwagi na bezpieczeństwo pątników, gdyż pielgrzymka trwała od wczesnych godzin rannych do późnego wieczora zabezpieczyli całą trasę przemarszu by bezpiecznie doprowadzić pielgrzymów do celu.

Powrót na górę strony