Aktualności

„BEZPIECZEŃSTWO” - KONKURS RECYTATORSKI

Policjanci z jednostki w Łosicach byli jurorami konkursu recytatorskiego dla przedszkolaków. Wiersze zawierały treści o ogólnym bezpieczeństwie. Były nagrody dla zwycięzców i dla wyróżnionych. Celem konkursu było promowanie talentów recytatorskich, popularyzowanie wiedzy prewencyjnej wśród dzieci oraz popularyzowanie ogólnie pojętego bezpieczeństwa wśród dzieci

21 marca zostaliśmy zaproszeni przez przedstawicieli Przedszkola Samorządowego nr 2 w Łosicach do udziału w pracach komisji konkursowej III edycji konkursu recytatorskiego pod hasłem „Bezpieczeństwo”. Celem konkursu było kształtowanie prawidłowych nawyków, które zwiększą bezpieczeństwo przedszkolaków, poprzez uświadamianie jak można unikać zagrożeń będąc uczestnikiem ruchu drogowego stosując się do zasad bezpieczeństwa. Do rywalizacji przystąpiło 43 przedszkolaków. W treści prezentowanych przez dzieci wierszy znalazły się zarówno sposoby zapobiegania różnym zagrożeniom, jak również pomysły na radzenie sobie w sytuacjach trudnych i niebezpiecznych. Uczestnicy, zachwycili słuchaczy nie tylko piękną recytacją wierszy, ale również przygotowanymi tematycznymi strojami i rekwizytami.

Uzdolnienia recytatorskie przedszkolaków oceniała komisja w składzie: Anna Sobczuk – przedstawiciel Urzędu Miasta i Gminy Łosice, mł.asp. Maciej Raszuk - przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej w Łosicach oraz mł.asp. Weronika Wujek i st.sierż. Piotr Jaszczuk - przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Łosicach. Po wysłuchaniu wszystkich utworów i podsumowaniu punktacji jury przyznało kolejne miejsca i wyróżnienia następującym osobom:

Kategoria wiekowa 3-4 latki

I miejsce – Leoś Kamiński

II miejsce – Zuzia Niciporuk

III miejsce – Gabrysia Mariańska

wyróżnienia: Alan Orzepowski, Szymuś Michalak, Laura Adamiuk

 

Kategoria wiekowa 5-6 latki

I miejsce – Hania Dołęgowska

II miejsce – Szymon Pluta

III miejsce – Zuzia Mucha

wyróżnienia: Ola Kryńska, Filip Krasowski, Zosia Kołtuniak

Ogromne gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu za udział, zaangażowanie, piękne recytacje i odwagę, bo to nie takie proste pokonać tremę i wystąpić przed publicznością.

Laureaci zostali nagrodzeni pięknymi dyplomami, książkami, najmłodsi otrzymali kolorowankami o tematyce bezpieczeństwa i elementy odblaskowe. Pozostali recytujący otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody pocieszenia.

 

mł.asp. Weronika Wujek

 

 

Powrót na górę strony