Aktualności

POLICJA I PAŃSTWOWA STRAŻ RYBACKA W AKCJI- MANDATY DLA WĘDKARZY

Policja w ramach współpracy z Państwową Strażą Rybacką, jak co roku prowadzi działania, których celem jest przede wszystkim ograniczenie nielegalnego połowu ryb. Mundurowi podczas legitymowania wędkarzy sprawdzają dokumenty wymagane do połowu. Wspólne działania skutkowały ujawnieniem dwóch przypadków nielegalnego połowu ryb i zaśmiecania terenu łowisk za co ukarano sprawców mandatami.

Dzielnicowy Komendy Powiatowej Policji w Łosicach w ramach współpracy wraz z funkcjonariuszami Państwowej Straży Rybackiej skontrolowali koryto rzeki Bug oraz jej starorzecza wraz z lokalnymi zbiornikami, gdzie sprawdzano prawidłowość dokonywania połowu ryb zgodnie z ustawą o rybactwie śródlądowym oraz przepisów wydanych na jej podstawie. Dodatkowo weryfikowano przestrzeganie czystości przez wędkarzy w obrębie stanowisk wędkarskich. W trakcie patrolu mundurowi napotkali dwóch mieszkańców powiatu łosickiego, którzy łowili ryby bez stosownych uprawnień przewidzianych prawem, a ich stanowiska pozostawiały wiele do życzenia pod względem czystości. Sprawcy wykroczeń zostali ukarani manatami karnymi na łączną sumę 2000 zł.

 

Policja i Straż Rybacka apelują, aby pamiętać, że osoby łowiące ryby powinny posiadać przede wszystkim kartę wędkarską oraz zezwolenie od Polskiego Związku Wędkarskiego. Należy pamiętać o obowiązku przestrzegania przepisów ustawy w zakresie: wymiaru ochronnego ryb i ich okresu ochronnego. Wspólne działania prowadzone są cyklicznie, a współpraca pomiędzy służbami będzie kontynuowana.

 

 

mł.asp. Weronika Wujek

Powrót na górę strony