Aktualności

ODPOWIE ZA JAZDĘ NA PODWÓJNYM GAZIE

Łosiccy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Siedzący za kierownicą seata 38-latek miał 0,6 promila alkoholu w organizmie. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z łosickiej patrolówki zatrzymali do kontroli drogowej seata, którego kierujący na widok radiowozu przyspieszył. W trakcie kontroli kierowca zachowywał się nerwowo, w rozmowie funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało ponad pół promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Sprawą nietrzeźwego kierowcy seata zajmą się teraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łosicach.

 

 Przypominamy kierowcom, za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, w myśl obowiązujących przepisów grozi kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do 2 lat. Ponadto kierujący musi liczyć się z karą grzywny w wysokości od 5 do 60 tysięcy złotych, która przekazywana jest na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej, jak również z zakazem prowadzenia pojazdów na okres od roku do nawet 15 lat oraz dziesięcioma punktami karnymi w statusie kierowcy.

 

Pamiętajmy!!! Każda ilość wypitego alkoholu upośledzą nasze zmysły i wpływa na sposób jazdy, a to przekłada się na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.

  

 

 

mł.asp. Weronika Wujek

Powrót na górę strony