Aktualności

NA DRODZE "PATRZ I SŁUCHAJ"

Łosiccy policjanci w trosce o bezpieczeństwo realizują program na drodze „Patrz i słuchaj”. To kolejna edycja ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej, skierowanej zarówno do kierujących pojazdami, jak i do pieszych, którą Policja będzie prowadziła w okresie od 1 marca do 31 marca 2023 r. Jej celem jest dążenie do zmniejszenia liczby zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. Do przedszkolaków trafiły kamizelki odblaskowe.

Dzisiaj, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łosicach przeprowadzili z najmłodszymi uczestnikami ruchu zajęcia prewencyjno-edukacyjne realizowanych w ramach programu, na drodze „Patrz i Słuchaj”. Celem działań jest uświadomienie wszystkim uczestnikom ruchu, jak ważne jest stosowanie się do przepisów ruchu drogowego oraz zachowanie szczególnej ostrożności podczas korzystania z drogi. Jest to już kolejna edycja programu realizowana z myślą nie tylko o najmłodszych, ale o wszystkich uczestnikach ruchu, rowerzystach, motorowerzystach, motocyklistach, użytkownikach hulajnóg elektrycznych. Mundurowi w trakcie spotkania wręczyli przedszkolakom kamizelki odblaskowe. Uczyli dzieci jak bezpiecznie i prawidłowo przekraczać jezdnię, poruszać się po niej w przypadku braku chodnika lub pobocza.

Pamiętajmy! Niezależnie od tego, w jakim charakterze korzystamy z drogi, dla własnego bezpieczeństwa stosujmy zasadę, która jest hasłem prowadzonej akcji: Na Drodze – Patrz i Słuchaj!

 

mł.asp. Weronika Wujek

Powrót na górę strony