Aktualności

PROMOCJA ZAWODU POLICJANTA PODCZAS SPOTKANIA PROFILAKTYCZNEGO Z MŁODZIEŻĄ.

Funkcjonariusze łosickiej komendy wiele czasu i pracy poświęcają na działania profilaktyczne skierowane do dzieci i młodzieży.

Wczoraj uczniowie trzeciej klasy Zespołu Szkół Nr 3 RCKU w Łosicach w ramach promocji zawodu POLICJANTA odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Łosicach. Uczniowie spotkali się z funkcjonariuszami łosickiej komendy. W czasie wizyty młodzież mogła zapoznać się ze specyfiką pracy policjantów z różnych komórek organizacyjnych, elementami umundurowania oraz zwiedzić niektóre pomieszczenia służbowe. W trakcie spotkania omówiono problematykę ukierunkowaną na przeciwdziałanie uzależnieniom, co rozpoczęło cykl spotkań pod nazwą „Uziemieni telefonem”. Czy młodzi ludzie muszą spędzać swój czas wolny wpatrując się w wyświetlacze smartfonów? Nie! W ramach realizowanych spotkań funkcjonariusze przekazali młodzieży, że warto spędzać czas kreatywnie wśród rówieśników na przykład na świeżym powietrzu.

Przedstawiono różnorodne zagrożenia płynące z użytkowania sieci, pomimo tego, że Internet daje nam mnóstwo możliwości trzeba pamiętać jest to narzędzie którego należy używać z pewną dozą odpowiedzialności. Internetowi oszuści i hakerzy mają bowiem wiele sposobów, aby dobrać się nam do portfela. Przestrzeżono jak nie dać się oszukać i nie ulec wizji zarobienia dużych pieniędzy, szybkie zyski mogą okazać się oszustwami. Nie dajmy się nabrać i ostrzegajmy przed tego rodzaju zagrożeniami!

Powrót na górę strony