Aktualności

KOLIZJA Z POCIĄGIEM ZAKOŃCZONA MANDATEM

O dużym szczęściu może mówić 24-letni kierujący i 19-letni pasażer osobowego peugeota, którzy w dniu wczorajszym wjechali wprost pod jadący pociąg relacji Siedlce-Czeremcha. Kierujący nie upewnił się, czy może bezpiecznie przejechać przez niestrzeżony przejazd kolejowy i uderzył w bok przejeżdżającego pociągu osobowego.

We wtorek około godziny 7.20 łosiccy policjanci interweniowali w związku ze zgłoszeniem zdarzenia z udziałem samochodu osobowego oraz pociągu, do którego doszło na przejeździe kolejowym w rejonie miejscowości Niemojki. Na miejscu funkcjonariusze ustalili przebieg i okoliczności zdarzenia.

Z ustaleń wynika, że kierujący peugeotem nie zachował należytych środków ostrożności podczas przejeżdżania przez niestrzeżony przejazd kolejowy i wjechał w bok przejeżdżającego pociągu osobowego relacji Siedlce – Czeremcha. Kierowca, jak i maszynista byli trzeźwi. Na miejscu oprócz Policji pracowała również komisja badań wypadków kolejowych. Na szczęście nikomu nic się nie stało, więc sprawa została zakwalifikowana jako kolizja drogowa. Kierujący peugeotem został ukarany mandatem karnym w wysokości 1100 zł.

Kierowco pamiętaj!  Wszystkie przejazdy kolejowe to miejsca szczególnie niebezpieczne. W okolicy przejazdów kolejowych powinniśmy wykazać się szczególną ostrożnością i każdorazowo powinniśmy zwracać uwagę na znaki drogowe w ich rejonie. Zderzenie samochodu z pociągiem może nas kosztować zdrowie, a nawet życie, w dużym stopniu nasze bezpieczeństwo zależy od nas samych. Ceńmy i chrońmy życie swoje i innych uczestników ruchu drogowego oraz kolejowego.

Powrót na górę strony