Aktualności

KAMPANIA- „ CZUJNY BEZPIECZNY ŚWIADOMY”

Łosiccy policjanci prowadzą działania w ramach mazowieckiej kampanii „Świadomy – Czujny – Bezpieczny”, która ma na celu podniesienie świadomości lokalnej społeczności na temat czyhających zagrożeń ze strony oszustów.

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Łosicach ramach kampanii „Świadomy – Czujny – Bezpieczny” w miniony poniedziałek spotkali się z pacjentami i pracownikami oddziału rehabilitacyjnego Szpitala Powiatowego w Łosicach i przeprowadzili spotkanie poświęcone bezpieczeństwu w sieci. W związku z trwającym Tygodniem Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem mundurowi zwrócili również szczególną uwagę na potrzeby i prawa osób poszkodowanych.

W trakcie spotkania omówiono tematykę związaną m.in. z przestępstwami metodą „na amerykańskiego żołnierza” oraz „lekarza z Jemenu”. Policjanci przestrzegali przed zbytnią ufnością wobec osób poznanych przez Internet. Ponadto wskazali na jakie aspekty należy zwrócić uwagę zawierając nowe znajomości w mediach społecznościowych czy portalach w Internecie, aby nie paść ofiarą oszustw.  

Powrót na górę strony