Aktualności

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

W związku z obchodzonym 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw w dniach 20-26 lutego 2023 r. po raz kolejny odbędzie się ogólnopolski Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.

Jest to inicjatywa koordynowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości, której celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych oraz przyniesienie potrzebującym skutecznej pomocy. Przedsięwzięcie to realizowane jest we współpracy z innymi instytucjami, w tym m.in. sądami, prokuraturami, jednostkami organizacyjnymi Policji, organizacjami pozarządowymi.

W ramach obchodzonego Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, od 20 do 26 lutego 2023 roku, w Komendzie Powiatowej Policji w Łosicach będą dyżury. Osoby zainteresowane będą mogły uzyskać pomoc i bezpłatne porady. Dyżurujący policjanci będą także kierować pokrzywdzonych, w celu uzyskania dalszego wsparcia, do podmiotów, które świadczą pomoc z Funduszu Sprawiedliwości - Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Osoby poszukujące potrzebnej im informacji będą mogły ją uzyskać w Komendzie Powiatowej Policji w Łosicach przy ul. Kolejowej 6 w godzinach 07:30-15:30.

W dni powszednie dyżur pełnić będzie asp. sztab. Roman Jankiewicz, w sobotę 25 lutego dyżur pełnić będzie w godz. 7:30- 15:30 st.sierż. Marcin Szyc, w niedzielę 26 lutego dyżur pełnić będzie w godz. 7:30- 15:30 asp. Andrzej Szysz

Lista organizacji i miejsce, gdzie można uzyskać pomoc znajduje się pod adresem internetowym: https://www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl/pl/znajdz-osrodek-pomocy/.

Osoby pokrzywdzone mogą uzyskać wsparcia w ramach ogólnopolskiej Sieci Pomocy Osobom Pokrzywdzonym, finansowanej ze środków Funduszu Sprawiedliwości.

Powrót na górę strony