Aktualności

Apel przedszkolaków: Kierowco! Nie polujemy na zebrach!

"Kierowco! Nie polujemy na zebrach" to hasło kampanii mającej na celu zwrócenie uwagi kierującym, aby zachowywali szczególną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych. Dziś przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego Nr 2 w Łosicach wzięły aktywny udział w przedsięwzięciu.

Aby przeciwdziałać wypadkom drogowym, tragediom na drogach, zwłaszcza tym, z udziałem pieszych, policjanci z łosickiej drogówki nie tylko apelują do kierowców, ale pokazują najmłodszym mieszkańcom naszego powiatu jak we właściwy sposób poruszać się po drogach.

Dziś odbyło się spotkanie policjantów z przedszkolakami z Przedszkola Samorządowego Nr 2 w Łosicach, podczas którego dzieci przypominały sobie zasady przechodzenia przez jezdnię. Z otrzymanymi od policjantów elementami  odblaskowymi, pod opieką wychowawców, dzieci wyszły na chodnik przy przejściu dla pieszych w pobliżu placówki, żeby przypomnieć kierowcom o zachowaniu szczególnej ostrożności. Widok uśmiechniętych i odpowiednio przygotowanych przedszkolaków spotkał się z ciepłymi reakcjami kierowców, którzy z uśmiechem i cierpliwością zbliżali się do „zebry”. Po powrocie na teren przedszkola dzieci mogły obejrzeć z bliska policyjny radiowóz, który mimo, że przez chwilę wydawał im się „taki sam jak inne” to jednak okazał się dodatkową atrakcją.

asp. Nina Zaniewicz

Powrót na górę strony