Aktualności

Eliminacje Powiatowego Turnieju BRD

Data publikacji 09.05.2017

8 maja br. w Zespole Szkolno-Wychowawczym w Huszlewie odbyły się zorganizowane przez policjantów Komendy Powiatowej Policji w Łosicach Eliminacje Powiatowe XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uroczystego otwarcia dokonała dyrektor szkoły Pani Renata Tomczuk oraz V-ce Starosta Powiatu Łosickiego Pani Bożena Niedzielak.

Założeniem tego przedsięwzięcia jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzowanie podstawowych zasad, umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz popularyzowanie roweru jako środka transportu, inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Powiatowy Turniej BRD wpisuje się w działania prowadzone w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Turniej był wieloetapowy i poprzez eliminacje szkolne oraz gminne zwycięskie drużyny awansowały do finału powiatowego. Finał składał się z  dwóch etapów: rozwiązywania testu wiedzy z przepisów ruchu drogowego oraz jazdy rowerem po torze sprawnościowym. Nad prawidłowością przebiegu obu konkurencji czuwali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Łosicach oraz kadra pedagogiczna szkoły w Huszlewie oraz Zastępca Dyrektora WORD w Siedlcach. W trakcie turnieju uczestnicy zostali przeszkoleni przez funkcjonariuszy łosickiej Straży Pożarnej z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Na podium Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym stanieli uczniowie n/w szkół:


Szkoły podstawowe:


miejsce I –    Szkoła Podstawowa w Starej Kornicy
miejsce II –   Szkoła Podstawowa w Huszlewie
miejsce III –  Szkoła Podstawowa w Sarnakach

Gimnazja:


miejsce I –     Gimnazjum w Starej Kornicy
miejsce II –    Gimnazjum w Huszlewie
miejsce III –    Gimnazjum w Sarnakach

Powrót na górę strony