Aktualności

POWIATOWA DEBATA SPOŁECZNA W ŁOSICACH

Data publikacji 29.11.2019

27 listopada o godz. 12:00 w Starostwie Powiatowym w Łosicach odbyła się powiatowa debata społeczna z udziałem przedstawicieli Policji, samorządu oraz mieszkańców powiatu łosickiego.

Debata społeczna odbyła się pod hasłem „ Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ". W spotkaniu udział wzięli mieszkańcy oraz przedstawiciele lokalnych samorządów, służb mundurowych, instytucji, placówek oświatowych, współpracujących z łosicką Policją. Debata była okazją do rozmowy o występujących zagrożeniach i nurtujących problemach.

Komendant Powiatowy Policji w Łosicach, insp. Dariusz Borkowski zapoznał zebranych z analizą stanu bezpieczeństwa na terenie powiatu łosickiego, omówił najważniejsze programy i działania profilaktyczne, przybliżył założenia programu „Dzielnicowy bliżej nas", który nadaje znaczenia  roli dzielnicowego w kształtowaniu bezpieczeństwa w lokalnym środowisku. Następnie omówione i zaprezentowane zostały uczestnikom debaty  praktyczne aspekty funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji „Moja Komenda”.

Podczas spotkania uczestnicy mogli wziąć udział w dyskusji na temat różnych aspektów bezpieczeństwa oraz zgłaszać własne wnioski i uwagi dot. bezpieczeństwa w miejscu ich zamieszkania. Przedstawiciele placówek oświatowych poruszyli tematykę przestępczości nieletnich, zabezpieczenia rejonu szkół oraz współpracy w zakresie sytuacji kryzysowych w rodzinach.


Podsumowując debatę Komendant podziękował wszystkim obecnym za udział w spotkaniu oraz za zabranie głosu w dyskusji. Podkreślił również, jak bardzo ważnym elementem w tej dziedzinie jest współpraca różnych instytucji z lokalną społecznością i współodpowiedzialność za bezpieczeństwo.

mł. asp. Nina Zaniewicz

Powrót na górę strony