Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie łosickim

Data publikacji 13.12.2016

Od 20 września w powiecie łosickim funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Od tego dnia każdy z mieszkańców może informować Policję o zauważonych przez siebie zagrożeniach bezpieczeństwa i porządku. Łosicka policja otrzymała w czasie funkcjonowania mapy 15 zgłoszeń.

Od 20 września w powiecie łosickim funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Od tego dnia każdy z mieszkańców może informować Policję o zauważonych przez siebie zagrożeniach bezpieczeństwa i porządku. Policjanci powiatu łosickiego odnotowali w czasie funkcjonowania mapy 15 zgłoszeń. 10 zgłoszeń już zostało zweryfikowanych, w tym 3 zostały potwierdzone, natomiast 5 jest w trakcie weryfikacji. Najwięcej zgłoszeń dotyczyło, przekroczenia dozwolonej prędkości, miejsc gromadzenia się nieletnich, złego oznaczenia dróg oraz utonięć.

 

Przypominamy, by zgłosić zagrożenie należy wejść na stronę internetową komendy wojewódzkiej, miejskiej lub powiatowej Policji. Przekazanie tych informacji zajmuje tylko kilka chwil. W razie potrzeby można skorzystać z instrukcji obsługi. Pomocą służą także funkcjonariusze. Zgłoszenie trafi do policjantów odpowiedniej komórki Policji.

 

Z narzędzia należy korzystać w sposób rozsądny. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.

 

Należy pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

 

Powrót na górę strony