Aktualności

Policyjne działania NURD

Data publikacji 09.12.2016

„Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” pod takim hasłem przez cały piątek (09.12) są prowadzone policyjne działania prewencyjno- kontrolne. Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Niechroniony uczestnik ruchu drogowego, pod tym pojęciem kryją się piesi, rowerzyści i motorowerzyści. Ta grupa jest szczególnie narażona na tragiczne skutki podczas zdarzeń drogowych. W związku z tym w dniu 9 grudnia 2016 r. na terenie powiatu łosickiego policjanci przeprowadzą działania prewencyjno-kontrolne pod hasłem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” .
Funkcjonariusze będą zwracać uwagę na wykroczenia popełniane w rejonie przejść dla pieszych, sygnalizacji świetlnej, miejsc niebezpiecznych. Policjanci będą stanowczo reagować w miejscach gdzie nagminnie łamane są przepisy prawa. Mundurowi obejmą nadzorem odcinki dróg, w których nie ma wydzielonych chodników. Egzekwowane będzie obowiązkowe używanie elementów odblaskowych przez pieszych poza terenem zabudowanym oraz właściwe oświetlenie jednośladów.

Policja apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności, szczególnie w pobliżu przejść dla pieszych. Kierowco bądź rozważny i nie śpiesz się. Jesteś pieszym?- bądź widoczny!

Powrót na górę strony