Aktualności

Kierowco! Nie polujemy na ZEBRACH!!!

Data publikacji 30.11.2016

„Kierowco! Nie polujemy na zebrach!!!" pod takim hasłem w ostatnim tygodniu odbyła się policyjna akcja łosickiej drogówki, w której wzięły udział dzieci ze Szkół Podstawowych w Łosicach i Starej Kornicy.

Piesi są najbardziej zagrożoną grupą uczestników ruchu drogowego. Potrącenie pieszego przez pojazd prawie zawsze kończy się poważnymi obrażeniami ciała bądź tragedią. Niestety znaczna część takich wypadków ma miejsce na przejściach dla pieszych, a więc tam gdzie przekraczający jezdnię pieszy powinien być całkowicie bezpieczny. Wielu uczestników ruchu drogowego, pieszych i kierujących zapomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i przepisach ruchu drogowego obowiązujących na przejściach dla pieszych i w ich rejonie. Aby walczyć z tym zjawiskiem mazowiecka drogówka realizuje kampanię profilaktyczną - Kierowco ! Nie polujemy na zebrach !!!
 
Mimo, że akcja dotyka jednego z najpoważniejszych problemów, realizowana jest w sposób niestandardowy i „z przymrużeniem oka”. Główna jej postać to ZEBRA, w języku potocznym będąca synonimem przejścia dla pieszych. Kampania na rzecz poprawy zachowań kierujących pojazdami w rejonach przejść dla pieszych jest realizowana w ramach projektu B&N ( Bezpieczny Niechroniony).

Powrót na górę strony