Aktualności

Policjanci zabezpieczali niewybuch

Data publikacji 24.03.2023

Mieszkanka Sienna, będąc na spacerze, ujawniła niewybuch pochodzący z okresu II wojny światowej. Mundurowi zabezpieczyli znalezisko i przekazali patrolowi saperskiemu z Dęblina.

Dyżurny w środę (22.03) otrzymał zgłoszenie dotyczące ujawnionego niewybuchu w Siennie. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Mundurowi rozpoznali i potwierdzili, że jest to pochodzący z czasów drugiej wojny światowej pocisk artyleryjski. Stróże prawa zabezpieczyli niebezpieczne znalezisko przed dostępem osób postronnych i natychmiast powiadomili saperów z Dęblina.  Liczące kilkadziesiąt lat, skorodowane niewybuchy mogą być bardzo niebezpieczne. Każde dotknięcie lub próba przemieszczenia takiego pocisku może zakończyć się tragedią.

 Apelujemy o rozwagę i ostrożność w postępowaniu ze znalezionymi przedmiotami, które wyglądem przypominają niebezpieczne niewybuchy. W przypadku znalezienia takiego przedmiotu należy natychmiast powiadomić policjantów, którzy zabezpieczą miejsce zdarzenia. Rzeczy, które mogą być niebezpieczne, nie wolno dotykać, podnosić czy przenosić. Niezachowanie należytych środków bezpieczeństwa przy tego typu znaleziskach, a także niewłaściwe postępowanie z nimi, wynikające z braku świadomości o grożącym niebezpieczeństwie, może doprowadzić nawet do śmierci.

 

Asp. Monika Karasińska

Powrót na górę strony