Aktualności

Kolejne głośne wydechy na lipskich drogach

Data publikacji 23.03.2023

Z początkiem tygodnia kolejni kierowcy zatrzymani przez lipskich mundurowych z głośnymi układami wydechowymi i brawurową jazdą na drodze. Swoją jazdę zakończyli zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych oraz wysokimi mandatami.W tym tygodniu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego lipskiej komendy patrolując, ulice miasta Lipska ujawnili 43-letniego motocyklistę, który używania swojego pojazdu w sposób powodujący uciążliwości związane z nadmierną emisją spalin do środowiska lub nadmiernym hałasem. Policjanci sprawdzili stan techniczny Hondy, gdzie ujawnili brak homologacji na układ wydechowy oraz brak aktualnych badań technicznych. Za powyższe zatrzymano dowód rejestracyjny pojazdu i zakazano dalsz

W tym tygodniu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego lipskiej komendy patrolując, ulice miasta Lipska ujawnili 43-letniego motocyklistę, który używał swojego pojazdu w sposób powodujący uciążliwości związane z nadmierną emisją spalin do środowiska i nadmiernym hałasem. Policjanci sprawdzili stan techniczny Hondy, gdzie ujawnili brak homologacji na układ wydechowy oraz brak aktualnych badań technicznych. Za powyższe zatrzymano dowód rejestracyjny pojazdu i zakazano dalszej jazdy oraz ukarano kierującego mandatem karnym kwocie 600 złotych.
Chwilę później również na terenie Lipska policjanci zauważyli, jak kierujący osobowym Seatem wyprzedzał inny pojazd na łuku drogi oznaczonym znakiem poziomym „linii podwójnej ciągłej”. W trakcie kontroli policjanci w związku z uzasadnionym przypuszczeniem, że pojazd narusza wymagania ochrony środowiska, zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu i zakazali dalszej jazdy.
Na 24-letniego kierującego za popełnione wykroczenie funkcjonariusze nałożyli mandat karnym w kwocie 1500 złotych oraz 10 punktów.
W tym samym miejscu, kolejny młody kierujący samochodem Audi, również wyprzedził, pojazd nie stosując się do znaku P-4. 26-letni kierujący również zakończył jazdę mandatem karnym w kwocie 1200 złotych i 10 punktami. Ponadto również zatrzymano, dowód rejestracyjny w związku z uzasadnionym przypuszczeniem, że pojazd narusza wymagania ochrony środowiska i zakazano dalszej jazdy.
Po raz kolejny przypominamy, że zgodnie z przepisami za zbyt głośny układ wydechowy grozi w Polsce mandat karny w wysokości 300 złotych. Oprócz tego policja może, zatrzymać dowód rejestracyjny pojazdu co oznacza kolejne koszty związane z koniecznością usunięcia modyfikacji lub usterek i wizyty na badaniu w stacji kontroli pojazdów. 

Asp. Monika Karasińska

Powrót na górę strony