Aktualności

Kolejne działania z systemem mobilnych kamer

Data publikacji 21.03.2023

W ubiegły piątek ponownie na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 747 i drogi powiatowej nr 3536 w Rzeczniowie policjanci z lipskiej drogówki przyglądali się zachowaniom kierowców. Niestety nadal nie wszyscy kierowcy przestrzegają przepisów ruchu drogowego.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego lipskiej komendy wspólnie z mundurowymi Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu prowadzą na terenie naszego powiatu działania, podczas których wykorzystują mobilny system monitoringu ICam, który czujnym okiem kamery rejestruje wykroczenia popełniane przez kierujących pojazdami. Nadzorem po raz kolejny objęto skrzyżowanie drogi wojewódzkiej nr 747 i drogi powiatowej nr 3536 w Rzeczniowie, gdzie w ostatnim czasie doszło tu do wielu tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Niestety nadal nie wszyscy kierowcy przestrzegają przepisów drogowych. Tym razem w ciągu 4 godzin ujawniono 18 kierujących, niestosujących się do znaku B-20 "STOP".

Przypominamy, że zgodnie z taryfikatorem za niezastosowanie się do znaku B-20 grozi mandat w kwocie od 300 zł oraz 8 punktów karnych.

Asp. Monika Karasińska

Powrót na górę strony