Aktualności

Prowadził samochód ciężarowy z sądowym zakazem

Data publikacji 17.03.2023

Trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczony przez sąd nie stanowił żadnej przeszkody dla 35-letniego mężczyzny, który jechać po drodze publicznej zestawem pojazdów ciężarowych. Wpadł w ręce funkcjonariuszy lipskiej drogówki. Teraz grozi mu dodatkowa kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (16.03) funkcjonariusze lipskiej drogówki pełniąc służbę na terenie gminy Lipsko zatrzymali kierującego zestawem pojazdów ciężarowych, który poruszał się z prędkością 75 km/h w terenie zabudowanym. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że 35-latek ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujący do końca roku. Kierujący tłumaczył swoje nieodpowiedzialne zachowanie tym, że wziął kurs za swojego kolegę, który nie mógł tego dnia zgłosić się do pracy i myślał, że skończył mu się już obowiązujący zakaz sądowy.

35-latek odpowie za przestępstwo kierowania zestawem pojazdów ciężarowych pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Złamanie zakazu wydanego przez sąd jest już nie tyle wykroczeniem, ale przestępstwem, za które grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia i nawet 15-letni zakaz prowadzenia samochodu.

Autor: asp. Monika Karasińska

Powrót na górę strony