Razem Bezpieczniej

STOP WŁAMANIOM - kampania

Data publikacji 29.11.2016

Kradzież z włamaniem- jednym z najbardziej dokuczliwych w ocenie społeczeństwa przestępstw. Potwierdzają to policyjne statystyki, w świetle których kradzież z włamaniem sklasyfikowano jako jedno z siedmiu przestępstw monitorowanych przez Policję w sposób szczególny. Największe nasilenie tego rodzaju przestępczości występuje w dużych miastach, gdzie spotykamy się ze znaczną ilością obiektów handlowych, mieszkań i domów. Dodatkowo duża...

Kradzież z włamaniem- jednym z najbardziej dokuczliwych w ocenie społeczeństwa przestępstw. Potwierdzają to policyjne statystyki, w świetle których kradzież z włamaniem sklasyfikowano jako jedno z siedmiu przestępstw monitorowanych przez Policję w sposób szczególny. Największe nasilenie tego rodzaju przestępczości występuje w dużych miastach, gdzie spotykamy się ze znaczną ilością obiektów handlowych, mieszkań i domów. Dodatkowo duża anonimowość oraz łatwość ucieczki i ukrycia jest elementem sprzyjającym dokonywaniu tego rodzaju przestępstw.
Wychodząc naprzeciw postawionym oczekiwaniom społecznym postanowiliśmy skumulować wszelkie przedsięwzięcia podejmowane na terenie naszego garnizonu w obrębie przestępstwa kradzieży z włamaniem i przeprowadzić kampanię STOP WŁAMANIOM.

 

 

JAK ZABEZPIECZYĆ MIESZKANIE PRZED WŁAMANIEM?

 

Konieczność zwrócenia uwagi na pozostawione przez nas mieszkanie lub dom wynika niewątpliwie z potrzeby zabezpieczenia ich przed włamaniem. Rozsądnym krokiem jest ubezpieczenie takiego mienia, jeżeli jednak nie zrobiliśmy tego wcześniej i nie mamy już przed wyjazdem na to czasu to należy pomyśleć o innych zabezpieczeniach . Przede wszystkim przed opuszczeniem naszego domu powinniśmy: • Dokładnie pozamykać wszystkie drzwi i okna, nie zapominając o okienkach...

 

Konieczność zwrócenia uwagi na pozostawione przez nas mieszkanie lub dom wynika niewątpliwie z potrzeby zabezpieczenia ich przed włamaniem. Rozsądnym krokiem jest ubezpieczenie takiego mienia, jeżeli jednak nie zrobiliśmy tego wcześniej i nie mamy już przed wyjazdem na to czasu to należy pomyśleć o innych zabezpieczeniach .

Przede wszystkim przed opuszczeniem naszego domu powinniśmy:
• Dokładnie pozamykać wszystkie drzwi i okna, nie zapominając o okienkach dachowych i piwnicznych. Zdarzają się niestety niekiedy takie sytuację, że włamywacze dostają się do naszych domów przez niewielkie okienka piwniczne. Zróbmy więc wszystko aby uniknąć takich sytuacji.
• Sporządzić listę przedmiotów i sprzętów pozostawionych w domku wraz z ich numerami seryjnymi. W przypadku włamania taka lista może znacznie ułatwić policjantom odnalezienie skradzionych rzeczy.
• Przed wyjazdem z domu cenne przedmioty przekazać na przechowanie komuś z rodziny lub osobie zaprzyjaźnionej lub np. zdeponować w depozytach bankowych. Większość placówek bankowych oferuje nam już takie usługi.
• Jeżeli posiadamy alarm, to nie zapomnijmy o jego włączeniu. W sytuacji kiedy ktoś obcy będzie próbował tam dostać, alarm się włączy i sąsiedzi będą mogli szybko powiadomić policję.
• Zamontować w drzwiach odpowiednie zamki. Z pewnością będzie to skuteczna metoda uniemożliwiająca dostanie się potencjalnym włamywaczom do naszego mieszkania. Przy okazji wymiany zamków warto też zastanowić się na zamontowaniem w drzwiach blokady antywłamaniowej.

Pomoc międzysąsiedzka

Opuszczając na dłużej mieszkanie nie zostawiajmy widomych oznak swojej nieobecności. Jeżeli tylko mamy tylko taką możliwość, to dobrze byłoby przed wyjazdem poprosić kogoś z rodziny lub zaufanego sąsiada, o opiekę nad naszym domem.
Poprośmy taką osobę by postarała się zabierać z przed naszych drzwi pojawiające się tam różnego rodzaju ulotki i foldery, również niech wyjmuje listy z naszej skrzynki pocztowej.
Poprośmy również o zapalanie światła i włączeniu radia czy też telewizora, lub przewietrzeniu naszego mieszkania.
Wszystkie te działania, zabiegi pozwolą zachować pozory stałej obecności domowników i przede wszystkim uzmysłowią obserwującym nasz dom przestępcom, iż dom nie jest pozostawiony bez opieki, iż ciągle tam ktoś jest

Powrót na górę strony