Aktualności

Weekendowe działania „Prędkość”

Data publikacji 13.07.2017

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach w dniach 14- 16 lipca br. będą prowadzić działania „Prędkość”. W ramach akcji funkcjonariusze ruchu drogowego będą dyscyplinować kierowców, którzy przekroczą dozwoloną prędkość.

Policyjne działania prowadzone będą na całym Mazowszu. W ramach akcji funkcjonariusze będą dyscyplinować kierowców, którzy będą przekraczać dozwoloną prędkość. Pomimo, że dane jednoznacznie wskazują, że bezpieczeństwo kierowców, pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego, poruszających się po polskich drogach nieustannie się poprawia, to w dalszym ciągu jazda z nadmierną prędkością niedostosowaną do warunków drogowych jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. W Polsce to przyczyna blisko 30 procent wypadków spowodowanych przez kierujących pojazdami.

 Przypominamy, że każdy może odwiedzić stronę  Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pod niżej podanym adresem : http://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html#&ui-state=dialog  

Na KMZB znajdziemy miejscowości, ulice na  których zaznaczone są punkty niebezpieczne zgłaszane przez obywateli między  innymi przekraczania dozwolonej prędkości. W tych miejscach możemy spodziewać się policjantów, którzy będą sprawdzali czy kierujący poruszają się z odpowiednią prędkością i stosują się do przepisów ruchu drogowego.  

 

Przypominamy, że zgodnie z przepisami wprowadzonymi 18 maja 2015roku za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50km/h obligatoryjnie jest zatrzymywane prawo jazdy.

 

Autor: mł. asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony