Aktualności

Działania "Trzeźwość"

Data publikacji 27.09.2023

Kozieniccy policjanci prowadzą akcję „Trzeźwość”. Działania mają na celu ograniczenie liczby nietrzeźwych kierujących, a tym samym zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym na drogach powiatu kozienickiego.

Wiele osób, co jest wyrazem ich świadomości i odpowiedzialności, sprawdza stan trzeźwości, zanim wsiądzie za kierownicę pojazdu. Dzięki takiej postawie my, członkowie naszych rodzin oraz inni użytkownicy dróg będziemy bezpieczni. Dlatego policjanci zachęcają do korzystania z urządzenia, które dostępne jest dla mieszkańców w Komendzie Powiatowej Policji w Kozienicach przez całą dobę. Pamiętajmy, że nawet na drugi dzień od spożycia "mocnych" trunków w naszym organizmie może znajdować się niedozwolona dawka alkoholu. Od początku roku na terenie powiatu kozienickiego policjanci zatrzymali niemal 50 kierujących, którzy prowadzili pojazdy w stanie nietrzeźwości oraz 13 kierujących, którzy prowadzili pojazd w stanie po użyciu alkoholu.


Wsiadanie za kierownicę po alkoholu jest jedną z najgorszych decyzji, jaką możemy podjąć w naszym życiu. Bądźmy odpowiedzialni i nigdy nie wsiadajmy za kierownicę, będąc pod działaniem alkoholu.


Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności!

Autor : podkom. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony