Aktualności

Policjanci podczas wakacji dbają o bezpieczeństwo seniorów

Data publikacji 07.07.2017

Podczas wakacji Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach nie zapominają o osobach starszych corocznie uczestniczą w turnusach na „Mini wczasach dla Seniorów”, który organizowany jest przez PCK.

Od trzech tygodni w Kozienicach trwa turnus „Mini Wczasów dla Seniorów” organizowany przez PCK. Policjanci co roku spotykają się z jego uczestnikami i przeprowadzają pogadankę na temat bezpieczeństwa. W dniu dzisiejszym odbyło się kolejne spotkanie. Seniorzy dowiedzieli się jak uniknąć zagrożeń podczas wakacji oraz jak się uchronić przed różnego rodzaju nieszczęściami. Dzielnicowy mł. asp. Rafał Mąkosa, mł. asp. Sylwester Bieniek oraz mł. asp. Ilona Tarczyńska przekazali informacje jak uniknąć wyłudzeń metodą na tzw. „wnuczka”, „policjanta” czy CBŚP. Przypominali również o dobrym zabezpieczeniu mieszkań podczas wakacyjnego wyjazdu czy choćby wyjścia z domu. Dużo pytań skierowanych do policjantów dotyczyła bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na wszystkie pytania uczestnicy uzyskali odpowiedź. Poruszono również temat noszenia elementów odblaskowych jedno z pytań, które zostało zadane to : Czy są one konieczne? I czy trzeba je nosić? Przypominamy, że zgodnie z nowymi przepisami elementy odblaskowe jesteśmy zobowiązani nosić od zmierzchu do świtu poza terenem zabudowanym. Natomiast noszenie elementów odblaskowych nawet w obszarze zabudowanym nic nas nie kosztuje w ten sposób jesteśmy lepiej widoczni dla innych użytkowników dróg a tym samym bardziej dbamy o własne zdrowie a czasami nawet życie. Policjanci przypominali również , aby nie wpuszczać osób nieznajomych do mieszkań domów czy nawet na klatki schodowe. Ostatni zdarzenie odnotowane na terenie powiatu kozienickiego dowodzi, że nawet osoby, które chcą sprzedać różnego rodzaju produkty, koce, pościele nie zawsze mają dobre intencje i pod pretekstem sprzedaży okradają mieszkania.

Niejednokrotnie zauważa się, że osoby starsze często potrzebują pomocy innych osób czy nawet zwykłej rozmowy. Brak zainteresowania ze strony rodzin powoduje, że osoby starsze ufają zwykłym przestępcom. Dlatego pamiętajmy obojętnie w jakim wieku jesteśmy szanujmy seniorów poświećmy im czas bo to są nasi rodzice, dziadkowie czy pradziadkowie, a kiedyś i my nimi się staniemy.

 

Autor mł. asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony