Aktualności

Kolejni nietrzeźwi kierujący zatrzymani przez kozienickich policjantów

Data publikacji 12.09.2023

Podczas minionego weekendu funkcjonariusze zatrzymali kolejnych dwóch nieodpowiedzialnych kierowców, którzy kierowali pojazdami w stanie nietrzeźwości. Policjanci ponownie apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o stosowanie się do hasła "JADĘ - NIE PIJĘ!".

W sobotę (9.09) około godziny 17:10 w jednej z miejscowości gminy Kozienice policjanci zatrzymali do kontroli kierującego ciągnikiem rolniczym marki Ursus. W trakcie kontroli okazało się, że 53-latek znajduje się w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie kierowcy. Mężczyzna miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Kozienicach.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany w niedzielę (10.09) tuż przed godziną 1 w gminie Grabów nad Pilicą. Funkcjonariusze podczas służby zatrzymali do kontroli kierującego seatem. Podczas kontroli 33-latek został zbadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik badania wykazał, że mężczyzna miał prawie jeden promil alkoholu organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali kierującemu prawo jazdy. A pojazd został odholowany.

Teraz obaj odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem.

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę grzywny, karę ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Apelujemy do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadomiły Policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich, którzy nie reagują w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialne za zagrożenie, jakie stanowi pijany kierowca na drodze.

Autor : podkom. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony